Britanske vlasti odobrile su konzorcijumu američkih milijardera kupovinu fudbalskog kluba Čelsi za 4,25 milijardi funti (pet milijardi evra), pod uslovom da sadašnji vlasnik Roman Abramovič nema nikakve koristi od transakcije
Konzorcijum na čelu sa američkim finansijerom Todom Boehlijem trebalo bi da preuzme kontrolu nad fudbalskim klubom Čelsi za 4,25 milijardi funti nakon što je britanski ministar za kulturu u sredu rekala da je vlada izdala dozvolu za prodaju kluba od strane Romana Abramoviča.
Saopštenje Nadin Doris, britanskog ministra kulture, sporta i medija, označava završnu fazu u složenom procesu koji je počeo nakon što je Velika Britanija uvela sankcije Abramoviču zbog njegovih bliskih veza sa režimom ruskog predsednika Vladimira Putina.
Ono što je neverovatno u ovoj prodaji jeste da je Abramovič morao da pokaže da neće imati nikakve koristi od prodaje i da će prihod ići u nezavisni fond za podršku žrtvama rata u Ukrajini!?
„Sinoć je Vlada izdala dozvolu koja odobrava prodaju Čelsia“, napisala je Doris u sredu ujutro na Tviteru.
„S obzirom na sankcije koje smo postavili onima koji su povezani sa Putinom i krvavu invaziju na Ukrajinu, dugoročna budućnost kluba može biti obezbeđena samo pod novim vlasnikom“.
Doris je dodala da je vlada zadovoljna da prodaja neće koristiti Abramoviču ili bilo kojoj drugoj osobi pod sankcijama.
„Želim da se zahvalim svima, posebno zvaničnicima koji su neumorno radili na tome da klub igra i omogući ovu prodaju, štiteći navijače i širu fudbalsku zajednicu“, napisala je Doris.
- Chatten