Iako toga često nismo svesni, naš život i svet oko nas ne mogu se zamisliti bez brojeva.
Od Sumera, preko Indusa i Arapa do evropske asimilacije grčko-rimske kulture, priroda je ispisana u matematičkim znacima, baš kao i modernistička virtualizacija stvarnosti. Istoriju brojeva prate intrigantna pitanja.
Mnogi od brojeva koji su navedeni u Bibliji imaju dublje proročko ili duhovno značenje. Brojevi, i u Starom i u Novom zavetu, otkrivaju skrivene pojmove i značenja koja obično promaknu savremenom čoveku.
“Ako vam je jasno značenje broja 3, 6 i 9 onda imate u svojim rukama ključ univerzuma” – govorio je Tesla koji je brojeve soba birao tako da budu deljivi sa tri. Dok je većina ovu njegovu opsednutnost smatrala opsesivno kompulsivnim sindromom, potonji naučnici Marko Roden i Rendi Paule smatrali su da ovi brojevi predstavljaju vektor od treće do četvrte dimenzije, “polja toka”, za koje se pretpostavlja da je energija viših dimenzija, tajni ključ ka slobodnoj energiji, koju je Tesla dobio.
Sudeći po ovome danas je dan broja šest, jednog od mističnih brojeva koji kriju tajne Univerzuma.
Šest predstavlja nesavršenost čoveka. Označava njegovu pobunu i neposlušnost. Čovek je stvoren šestog dana (Postanak 1,26.31). U sebi krije dijametralno suprotne sadržaje. S jedne strane, on je, prema Pitagori, savršen broj jer je jednak sumi svojih delitelja (1, 2, 3), ali zlokobna kombinacija tri šestice s kojom su se tokom istorije susretale zajednice, širila je strah od šestice kao đavoljeg broja, „žiga zveri“, koji nose oni koji su sledbenici antihrista. Kocka koja se uobičajeno koristi u kockanju na sebi ima šest kao najveći broj, tako da je njegovo pojavljivanje najčešće označavalo pobedu i materijalnu korist.
U skladu sa tim na današnji dan 1996. godine Dragutin Topić postao je najbolji atletičar Balkana, a 2012. godine Milica Mandić o Andrija Prlainović najbolji sportisti te godine.
Izvor: tajmlajn.net