Evo ko je Domagoj čije je oružje pronađeno u kući STRAVE
Reč je o pištoljima marke “valter”
Klupko saradnika, pomagača i “poslovnih partnera” Belivuka i pripadnika njegovog koljačkog klana polako se odmotava. Kako je saznao Objektiv iz izvora bliskih istrazi, protiv ovih krvnika, zbog čijih nedela je javnost u Srbiji zgrožena, deo oružja koje je pronađeno u arsenalu sakrivenom u kući strave u Ritopeku, mestu gde su živote završili na najstrašniji način Aleksandar Gligorijević Puki, Goran Veličković Goksi, Nikola Mitić, Lazar Vukićević, Zdravko Radojević i Milan Ljepoja, u Belivukove ruke je stigao iz ruku hrvatskog državljanina Domagoja Kneževića (28).
ŠTA JE HRVAT KUPOVAO U SLOVAČKOJ
Reč je o pištoljima marke “valter” za koje je utvrđeno da su tokom septembra i decembra 2020. godine iz Nemačke stigli u ruke jedne firme u Slovačkoj. Tamo su prepravljeni u sportske pištolje za gađenje u metu i kao takvi su dalje prodavani. Međutim, istina je drugačija, oni su kasnije ponovo prepravljani i vraćeni su im originalni kalibri.
– Te poslove je radila firma TASSAT iz Slovačke. Sto od 150 komada oružja koje su dobili iz Nemačke kupio je Hrvat Domagoj Knežević. Sve to se događalo tokom 2020. godine, i to u kratkom vremenskom periodu, od sredine novembra do sredine decembra – otkriva za Objektiv izvor jako dobro upoznat sa dešavanjima u istrazi protiv klana Belivuk-Miljković.
Tragajući za informacijom o tome ko je Domogoj Knežević, od službenika policije Hrvatske Objektiv je dobio samo informaciju da je reč o licu koji je predmet njihove istrage.
– Putem međunarodne policijske saradnje tražene su informacije o tome da li je taj Knežević boravio na teritoriji Srbije. Zatraženo je i da se obavi razgovor sa njim – navodi naš sagovornik.