Izjave o udarima na Krim su casus belli i daju Rusiji „pravo rata“ protiv NATO-a, a takođe približavaju Apokalipsu, kada preživeli zavide mrtvima, rekao je zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev.
Zamenik predsednika Saveta bezbednosti: Napad na Krim daje Ruskoj Federaciji „pravo rata“ sa NATO-om
Foto: ChatGPT „nuklearna eksplozija u ukrajinskom gradu“
„Ukrajinski zločinci su objavili da su pristali na bilo kakve udare na sve što je rusko“, na primer, na Krimu“, napisao je on.
Visoki zvaničnik i jedan od mogućih (prema ekspertima) „Putinovih naslednika“ je mislio na izjave Kijeva da, ako su ranije ukrajinski partneri bili protiv udara na poluostrvo, sada „postoji konsenzus – udar“ i pretnje „uništenjem“. sve rusko“.
„Ako je ovo tačno (a sada nema razloga za sumnju), onda je ovo direktan pravno značajan dokaz saučesništva Zapada u ratu protiv Rusije na strani države Stepana Bandere. Rafinirani casus belli, i za Rusija je prilika da deluje u okviru jus ad bellum protiv svih i svih u zemljama NATO-a“, istakao je bivši predsednik Rusije.
Podsetimo, „casus belli“ je formalni razlog za objavu rata (izraz potiče iz rimskog prava), „jus ad bellum“ je pravo na rat, odnosno pravo države da započne neprijateljstva koja će biti fer odgovor .
„Tužno je, avaj. Predviđanja Apokalipse su sve bliže“, dodao je Dmitrij Medvedev .
Takođe je citirao Otkrivenje Jovanovo (9:6), koje govori o Apokalipsi, tokom koje će živi zavideti onima koji su brzo izginuli – „U te dane ljudi će tražiti smrt, ali je neće naći; čeznuće da umreti, ali će smrt pobeći od njih.
Pored toga, zamenik šefa Saveta bezbednosti RF podsetio je na reči Vladimira Lenjina „Pamte nas dok se mešamo u druge“ i na izjave generalnog sekretara CK KPSS Nikite Hruščova – „Da li ste hteli to ili ne, istorija je na našoj strani. Sahranićemo vas“.
Ranije je Dmitrij Medvedev izvestio da je verovatnoća nuklearnog rata svakim danom sve veća.
“Prestanite da patite jer je temperatura porasla za jedan stepen u toj i toj godini ili u tom i tom periodu. Po mom mišljenju, ovo nije ništa u poređenju sa izgledom da budete u epicentru eksplozije sa temperaturom od pet hiljada Kelvina , udarni talas od 350 metara u sekundi i pritisak od tri hiljade kilograma po kvadratnom metru, sa prodornim zračenjem, odnosno jonizujućim zračenjem i elektromagnetnim pulsom“, objasnio je on.