Grupa pod imenom Oktobar (Slobodarski savez slobodne Srbije) čija je specijalnost – borba protiv putinizacije Srbije – odlučila se na neverovatan i dosada neviđen potez. Oni su izdali saopštenje za javnost u kome se kaže da je tim za identifikaciju Putinovih agenata u Republici Srbiji (Tipars) otkrio i sada obznanjuje 11 agenata Vladimira Putina u Srbiji sa zadacima koje imaju.
Prvi na ovoj listi Putinovih aggenata je prvi čovek srpske tajne službe Aleksandar Vulin! Na drugom mestu je biznismen Bogoljub Karić, a na trećem bivši ministar Nenad Popović. Slede Vojislav Šešelj i dr Danica Grujičić. Zapanjujuće visoko šesto mesto je zauzeo Miša Vacić.
Zatim slede dva poznata imena iz sveta novinarstva Milorad Vučelić i Ljiljana Smajilović. Tu su naravno i neizbežni Milan Radoičić i Zvonko Veselinović. I krug se završava sa Dragoslavom Bokanom.
Pečat grupe je čuveni američki Kip slobode, tako da je jasno odakle „vetar duva“ i ko je u timu koji istražuje Putinove agente po Srbiji.
Ukoliko je ovo saopštenje tačno naše tžilaštvo i policija bi trebalo hitno da reaguje i pohapsi ruske agente u Srbiji. Ukoliko se dokaže da su informacije netačne trebalo bi još hitnije pohapsiti istraživački tim Oktobra jer ovakvo blaćenje najviših ljudi u državi i same države je nezapamćeno u njenoj istoriji.
Zanimljivo je da se u Statutu Oktobra i svim dokumentima pominje samo jedno ime predsednik Čedomir Stojković, i sekretar Z. Milojević. Nigde ne piše ime ni jednog člana silnih istraživačkih timova Oktobra.
Već za ponedeljak je najavljena dopuna liste Putinovih to jest ruskih agenata u Srbiji.
G.K./Afera