Svetska senzacija u Srbiji, a svet okreće leđa tom saznanju. Neverovatno otkriće “fosilnih” brodova, u Viminacijumu (ne zna se iz kog vremena potiču.)
Duboko u tlu brda ispod rudnika ugljena Кostolac, na kojem se prostirao veliki rimski grad Viminacium, zaprepastilo je i najiskusnije arheologe, a najveća enigma je IZ КOJEG VREMENA potiču brodovi, hermetički sačuvani glinom i muljem?!
Posle pronalaska ostataka mamuta i tajanstvenih magijskih zlatnih svitaka na aramejskom jeziku, kojim je govorio Isus Hrist, kao i napisa ćirilicom. Sada je na svetlo dana izronila i cela misteriozna flota.
Ona su pronađena u istoj zoni gde i ostaci mamuta, na 19-20 metara dubine.
Prema rečima samog Кoraća, očekivao je da to budu udarne vesti širom sveta, ali je naleteo na hladan tuš, zid ćutnje i ignorisanja. Jednostavno su ga svi zapadni mediji ignorisali. Ignorisali su ga i svi vodeći zapadni arheolozi i istoričari.
Jednostavno pronađeno je nešto što se apsolutno ne uklapa u dosadašnju zvaničnu istoriju. Posebno jer nije otkriveno , što je poželjno, na zapadu, ili bar na bliskom istoku.
Srećom ovih dana treba da se održi skup svetskih arheologa u Egiptu, te su vodeći svetski arheolozi obišli Viminacijum i sam Кorać očekuje da se probije taj debeli zid ćutanja o ovim neverovatnim otkrićima u zemlji Srbiji.
Brodovi kojima stručnjaci ne mogu odrediti starost pronađena su tokom neke davno nestale velike reke, ili jezera.
Sudeći po slojevima šljunka debelim oko 15 metara ispod brodova.
Rečnog peska i mulja ima i iznad drevnih plovila, ali se uopšte ne zna koja bi to reka mogla biti. Dunav je od mesta udaljen oko dva kilometra . Arheolozi kažu da nije usahla reka Кlepečka koja je do 19. veka tekla ovde. Sam Кorać očekuje još senzacionalnijih otkrića.
Izjašnjenje nekih arheologa sa instituta o ovim podacima glasi
1. Za brodove i čamce se zna tačno iz kog vremena potiču. Radili smo analize radioaktivnog izotopa ugljenika. Najstariji čamac je iz prelaza stare u novu eru. Drugi čamac je iz sedmog veka nove ere. Prvi brod je iz 9-10. veka, a drugi (ovaj najbolje očuvani na fotografijama) iz 15-16. veka.
2. Mamuta i pločice ispisane imenima bliskoistočnih božanstvava i demona (starogrčkim alfabetom) jesmo našli. Ćirilične natpise nismo, pogotove ne one koji datiraju u vreme antike, kada ćirilica nije ni postojala.
3. Nismo naišli na zid ćutnje. Naprotiv, odmah smo kontaktirani iz Centra za podvodnu arheologiju iz Marseja, a u septembru 2021. su nalazi predstavljeni na internacionalnom kongresu arheologije brodova. Svi su bili oduševljeni nalazima. Uskoro će iz štampe izaći i rad o viminacijumskim plovilima.
4. Nije nikakva misteriozna reka u pitanju, radi se o velikom rukavcu Dunava – Dunavcu, a možda i o glavnom toku Dunava, čiji tok se tokom vremena pomerao ka severu.
Idtina jnj negde između nauke i onoga što je život na ovim prostorima zasigurno ostavio i to davno, na jednom zavidnom nivou možda i višeg oblika nego što su sve ekspertize, poluistine ili ono najteže po Srbski rod, a to su komentari po društvenim mrežama.
Ostaju svedočanstva o vekovnom životu na ovim prostorima. Bilo bi lepo da Srbi, stručnjaci o njima, istinama tim i svedoče.
iZVOR: FEJSBUK